Η επιδραστικότητα του Μοντριάν, οι ξύλινες κουτάλες και οι μικροί μαθητές της Α' Τάξης...

Οι μαθητές της Α' και Β' Τάξης, στα πλαίσια του μαθήματος "Τεχνολογίες Πληροφορίας και Επικοινωνιών", προσπάθησαν να φτιάξουν τα δικά τους έργα τέχνης στα χνάρια του Ολλανδού ζωγράφου Piet Mondrian.

Όταν η σχολική χρονιά 2013-2014 ολοκληρώθηκε, οι μαθητές και οι μαθήτριες της έκτης τάξης αποχαιρέτισαν το σχολείο που για έξι χρόνια ήταν καθημερινά το δεύτερο σπίτι τους. Το αναμνηστικό άλμπουμ με τις φωτογραφίες τους και στιγμιότυπα από τη σχολική χρονιά δε θα μπορούσε να μην είναι και αυτό επηρεασμένο από τους πίνακες του Ολλανδού ζωγράφου Μοντριάν.

Οι μαθητές του Ε2, στα πλαίσια του μαθήματος "Τεχνολογίες Πληροφορίας και Επικοινωνιών", προσπάθησαν να φτιάξουν τα δικά τους έργα τέχνης στα χνάρια του Ολλανδού ζωγράφου Piet Mondrian.

Οι μαθητές της Γ' Τάξης, στα πλαίσια του μαθήματος "Τεχνολογίες Πληροφορίας και Επικοινωνιών", προσπάθησαν να φτιάξουν τα δικά τους έργα τέχνης στα χνάρια του Ολλανδού ζωγράφου Piet Mondrian.